Дасягненні

IMG_2761

Раённыя прадметныя алімпіяды, прызавыя месцы:

2018/2019 - 17;

2019/2020 - 7;

2020/2021 - 9;

2021/2022 - 6;

2022/2023 - 6;

2023/2024 - 5.

2018 г. - раённы конкурс работ даследчага характару: Дыпломы ΙΙ ступені - руская мова, гісторыя, фізіка.

2018 г. - конкурс работ даследчага характару (канферэнцыі) вучняў устаноў адукацыі Мінскай вобласці: Кісель Андрэй, вучань 9 класа,   Дыплом ΙΙΙ ступені, секцыя "Гісторыя - культурная спадчына і сучаснасць (гісторыя)", настаўнік Шэйка Т.М.

2018 г. - Міжнародныя конкурсы:

 завочны этап  Міжнароднай навукова-практычнай канферэнцыі вучняў і студэнтаў "Моладзь і інаватыка" у г.Серпухаве (кіраўнікі Кулеш А.А., Салаш Т.В., Шэйка Т.М., Філіпчык А.А.). Работа пад кіраўніцтвам Кулеш А.А. адзначана Дыпломам III ступені, астатнія - сертыфікатамі;

  ІІ Міжнародная навукова-практычная канферэнцыя "Свет маіх даследаванняў" у г. Навакузнецку: работы пад кіраўніцтвам Кулеш А.А., Шэйка Т.М., Філіпчыка А.А. ўзнагароджаны Дыпломамі II ступені, работа пад кіраўніцтвам Салаш Т.В. адзначана сертыфікатам;

Кульчык Аляксандра, вучаніца 8 класа, з работой па рускай літаратуры прыняла ўдзел у Маркелаўскіх чытаннях у г.Маскве, кіраўнік Кулеш А.А.

Другая рэспубліканская алімпіяда чытальніцкай кампетэнтнасці «Чытальнік+» для вучняў 4-9 класаў: 

  • Кульчык Аляксандра, вучаніца 9 класа, узнагароджана Дыпломам I ступені, Дыпломам II ступені, Дыпломам абсалютнага пераможцы;
  • Ракушына Яна, вучаніца 9 класа, узнагароджана  Дыпломам I ступені, Дыпломам III ступені, Дыпломам абсалютнага пераможцы;
  • Салаш Уладзімір, вучань 8 класа, узнагароджаны Дыпломам III ступені.

 Падрыхтавала вучняў Кулеш Алена Аляксандраўна, настаўнік рускай мовы і літаратуры вышэйшай кваліфікацыйнай катэгорыі.

2018 г. Сярпейка Анастасія, вучаніца 10 класа, Цісіневіч Віялета, вучаніца 6 класа, дыпламанты 22 рэспубліканскай выставы-конкурсу "Калядная зорка".

Дыстанцыйная алімпіяда для педагагічных работнікаўсертыфікат у намінацыі "Прафесійная кампетэнтнасць педагога: настаўнік фізічнай культуры і здароўя" (настаўнік Плескацэвіч Л.У.).

2019 г. - раённы конкурс работ даследчага характару:

Дыплом Ι ступені - руская мова (настаўнік Кулеш А.А.);

Дыплом ΙΙΙ ступені - працоўнае навучанне (настаўнік Бяшэйка Т.М.).

2019г. - Міжнародныя конкурсы:

1.Завочны этап Міжнароднай НПК "Моладзь і інаватыка" у г.Серпухаве - 3 сертыфікаты (2 - руская мова, 1 - гісторыя), настаўнікі Кулеш А.А., Шэйка Т.М.

2.Завочны этап Міжнароднага конкурсу даследчых работ школьнікаў "RESEARCH START 2018/2019" - Дыплом Ι ступені (Кісель Андрэй, вучань 9 класа) па гісторыі, настаўнік Шэйка Т.М.

3. Завочны этап I адкрытага Міжнароднага конкурсу даследчых праектаў школьнікаў "Дрэва жыцця" - Дыплом Ι ступені,  настаўнік гісторыі Шэйка Т.М. за падрыхтоўку ўдзельніка. 

4. VII міжнародны конкурс  праектна-даследчых работ школьнікаў, студэнтаў і педагагічных работнікаў адукацыйных устаноў «ПРЫЗМА»:

Падзяка Кулеш Алене Аляксандраўне, настаўніку рускай мовы і літаратуры, за ўсебаковую падтрымку удзельнікаў VII Міжнароднага конкурсу  праектна-даследчых работ школьнікаў, студэнтаў і педагагічных работнікаў адукацыйных устаноў «ПРЫЗМА» і паспяховую работу з адоранымі дзецьмі;

Дыплом удзельніка (Кульчык Аляксандра, вучаніца 9 класа), VII Міжнароднага конкурсу праектна-даследчых работ школьнікаў, студэнтаў і педагагічных работнікаў  адукацыйныхх устаноў «ПРЫЗМА» у намінацыі «Вектар»

2019 /2020 навучальны год 

Салаш Уладзімір - Дыплом ΙΙ ступені на трэцім этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце "Фізіка". Настаўнік Стрэльчук Галіна Паўлаўна.

Мядзейка Марыя - Дыплом ΙΙ ступені на абласном этапе навуковых эколага-біялагічных работ (праектаў) вучняў, удзельніца заключнага рэспубліканскага этапу.

Зажэка Дзмітрый - Пахвальны водгук за глыбокія веды па гісторыі Айчыны, праяўленыя ў ходзе XIII Міжнароднай маладзёжнай навукова-практычнай канферэнцыі "Вялікая Айчынная вайна 1941-1945 гадоў у гістарычнай памяці народа"

2020 /2021 навучальны год 

2020 г. - конкурс (канферэнцыя) работ даследчага характару навучэнцаў Мінскай вобласці - Дыпломам II ступені (секцыя "Лінгвістыка) ўзнагароджана Ракушына Яна, вучаніца 10 класа, настаўнік Кулеш Алена Аляксандраўна. 

2021 г. - Мядзейка Марыя - Дыплом ΙΙΙ ступені на трэцім этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце "Біялогія", удзельніца заключнага рэспубліканскага этапу. Настаўнік Кароткая Ганна Іванаўна.

2021 /2022 навучальны год 

2021 г. - конкурс (канферэнцыя) работ даследчага характару навучэнцаў устаноў адукацыі Мінскай вобласці:

Дыплом I ступені (секцыя "Прыродазнаўча-навучныя дысцыпліны") - Салаш Ганна, вучаніца 8 класа, настаўнік Шалік Марыя Мікалаеўна.

Дыплом III ступені (секцыя "Лінгвістыка) - Ракушына Яна, вучаніца 11 класа, настаўнік Кулеш Алена Аляксандраўна. 

2022 /2023 навучальны год 

Дыплом II ступені ў другім (раённым) этапе алімпіяды па фінансавай граматнасці сярод навучэнцаў устаноў агульнай сярэдняй адукацыі- Мядзейка Марыя, вучаніца 11 класа, настаўнік Карчэўская Алена Іванаўна. 

Дыплом III ступені ў XXV конкурсе работ даследчага характару (канферэнцыі) навучэнцаў устаноў адукацыі Мінскай вобласці "Ад даследаванняў да адкрыццяў", секцыя "Лингвистика"  - Сланевіч Таццяна, вучаніца 11 класа, настаўнік рускай мовы і літаратуры Кулеш Алена Аляксандраўна.

Дыплом III ступені ў трэцім этапе рэспубліканскай алімпіяды па вучэбным прадмеце "Геаграфія"

Раённы конкурс работ даследчага характару «Дерзайте, вы талантливы!»: Дыплом І ступені, секцыя “Філалогія” - Андрыеўская Анастасія, вучаніца VІІІ класа, настаўнік рускай мовы і літаратуры Кулеш Алена Аляксандраўна; Дыплом ІІІ ступені, секцыя “Філалогія” Варэйка Анастасія, вучаніца VІ класа, настаўнік беларускай мовы і літаратуры Карачун Таісія Аляксееўна; Дыплом ІІІ ступені, секцыя “Працоўнае навучанне”- Копаць Ксенія, вучаніца ІХ класа, настаўнік працоўнага навучання Бяшэйка Таццяна Мікалаеўна.

2023 /2024 навучальны год 

диплом

A440

B128C638 (3)

Другі этап рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах:

Дыпломы II ступені:
Цісіневіч Віялета, 11 клас, (працоўнае навучанне). Настаўнік Бяшэйка Таццяна Мікалаеўна;
Вятрова Анастасія,
10 клас, (біялогія). Настаўнік Кароткая Ганна Іванаўна.

Дыпломы III ступені:

Таболіна Софія, 9 клас, (руская мова і літаратура). Настаўнік Кулеш Алена Аляксандраўна;
Вятрова Анастасія,
10 клас, (беларуская мова і літаратура). Настаўнік Карачун Таісія Аляксееўна;
Конч Дзіяна,
11 клас, (грамадазнаўства). Настаўнік Кухарчык Крысціна Васільеўна.

Абласны конкурс работ даследчага характару (канферэнцыі) вучняў Мінскай вобласці:

Дыплом II ступені - секцыя»Філалогія", Андрыеўская Анастасія, вучаніца 8 класа. Настаўнік рускай мовы і літаратуры Кулеш Алена Аляксандраўна.

Фестываль "Я - даследчык" сярод малодшых школьнікаў:

Дыплом II ступені  ў намінацыі "Прыродазнаўства (нежывая прырода)" - Конч Дар'я, вучаніца 3 класа. Настаўнік пачатковых класаў Есіс Людміла Уладзіміраўна.

Дыплом III ступені  ў намінацыі "Прыродазнаўства (жывая прырода)" - Бацян Ілья, вучань 4 класа. Настаўнік пачатковых класаў Нупрэйчык Алена Уладзіміраўна

Дыплом II ступені ў раённым конкурсе "Выратавальнікі вачыма дзяцей" (намінацыя "Малюнак") -  Цісіневіч Віялета, вучаніца 11 класа 

Дыплом III ступені ў Міжнародным маладзёжным анлайн-конкурсе "Новыя паэты" Беларусь-Расія (намінацыя "Ты - чалавек...") - Тарасевіч Кіра, вучаніца 11 класа

Дыплом I ступені ў абласным адборачным этапе рэспубліканскага дыстанцыйнага конкурсу па інтэр'ерным дызайне і фларыстыцы "Зялёны дом" - Хлюст Кацярына, вучаніца 6 класа

Дыплом ІІІ ступені  ў Міжнароднай  анлайн-віктарыны "Руская мова ў кантэксце сусветнай культуры"  (у рамках правядзення міжнароднага пазнавальнага марафону "Мы разам!" - Груша Міхаіл, Копаць Ксенія, Вятрова Анастасія, вучні 10 класа. Кіраўнік - Кулеш Алена Аляксандраўна, настаўнік рускай мовы і літаратуры

Дыплом II ступені ў раённым конкурсе творчых работ "Абаронцам Радзімы быць я гатовы". Цісіневіч Віялета, вучаніца 11класа. Кіраўнік -  Блізнюк Юлія Сяргееўна, намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

Спартыўныя дасягненні

разгарнуць

СПАРТЫЎНЫЯ ДАСЯГНЕННІ

2023/2024 навучальны год

Дыплом Ι ступені - 36  спартакіяда вучняў устаноў адукацыі Клецкага раёна

Дыплом ΙΙΙ ступені -  спаборніцтвы раённага этапу спартыўна-масавага мерапрыемства сярод дзяцей і падлеткаў па лёгкай атлетыцы "Шкаліяда", Мурочак Арына, вучаніца 6 класа

Дыплом Ι ступені - першынства Мінскай вобласці па лёгкаатлетычных бегах і кіданнях сярод юнакоў і дзяўчат 2008-2009 г.н. (кіданне кап'я), Аскерка Мацвей, вучань 10 класа

Дыплом ΙΙΙ ступені - раённыя спаборніцтвы па шашках, Магілевіч Максім, Андрыеўская Анастасія, Лягойда Ягор, вучні 8 класа

Дыплом Ι ступені -  раённыя спаборніцтвы па зімнім мнагабор'і "Абаронца Айчыны"Аскерка Мацвей, Аўдзей Мікіта, Груша Міхаіл, вучні 10 класа

Дыплом Ι ступені -  раённыя спаборніцтвы па шахматах, Лягойда Ягор, вучань 8 класа, Таболіна Софія, вучаніца 9 класа

Дыплом ΙΙ ступені -  раённыя спаборніцтвы па біятлоне "Снежны снайпер" сярод юнакоў, Кухарэнка Аляксей, вучань 9 класа

Дыплом ΙΙ ступені -  раённыя спаборніцтвы па зімнім мнагабор'і "Здароўе" 

Дыплом ΙΙΙ ступені -  раённая ваенна-спартыўная гульня "Абаронцы Айчыны"

Дыплом Ι ступені -  раённыя спаборніцтвы па стрытболе сярод дзяўчат

Дыплом ΙΙΙ ступені -  раённыя спаборніцтвы па стрытболе сярод юнакоў

Дыплом Ι ступені -  раённыя спаборніцтвы па плаванні

2022/2023 навучальны год

Дыплом ΙΙ ступені ў раённых спаборніцтвах па шашках

Дыплом ΙΙ ступені ў раённых спаборніцтвах па шахматах

Дыплом Ι ступені ў Першынстве Мінскай вобласці па штурханні ядра, Уласень Яўгеній, 8 клас 

Дыплом ΙIΙ ступені ў Першынстве Мінскай вобласці па штурханні ядра, Вараб'ёў Яўгеній, 8 клас 

5 месца ў раённых спаборніцтвах па летнім мнагабор'і "Абаронца Айчыны" 

Дыплом ΙIΙ ступені ў раённых спаборніцтвах па летнім мнагабор'і "Здароўе",
у асабістым заліку:
Дыплом ΙΙ ступені - Вараб'ёў Аляксандр, вучань 6 класа;  Дыплом ΙΙΙ ступеніМіладоўская Анастасія, вучаніца 5 класа,   Карпіевіч Дар'я, вучаніца 8 класа, Копаць Ксенія, вучаніца 9 класа, 

Дыплом ΙΙΙ ступені ў раённых спаборніцтвах па баскетболе сярод юнакоў

Дыплом ΙΙΙ ступені ў раённых спаборніцтвах па настольным тэнісе

Дыплом Ι ступені  ў 35 спартакіядзе школьнікаў Клецкага раёна па зімовым мнагабор’і “Абаронца Айчыны”

Дыплом ΙΙΙ ступені ў раённых спаборніцтвах па плаванні

2021/2022 навучальны год

Дыплом ΙΙ ступені ў Першынстве Мінскай вобласці па штурханні ядра, Уласень Яўгеній, 7 клас 

Дыплом ΙΙΙ ступені ў раённых спаборніцтвах па шашках

Дыплом Ι ступені ў раённых спаборніцтвах па настольным тэнісе

Дыплом III ступені ў раённых спаборніцтвах па вясеннім кросе

Дыплом II ступені ў раённай ваенна-патрыятычнай гульні "Зарніца"

2020/2021 навучальны год

Дыплом Ι ступені - Бярговін Юрый, 9 клас, раённыя спаборніцтвы па біятлоне "Снежны снайпер"

Дыплом ΙΙΙ ступені ў спаборніцтвах па зімнім мнагабор'і "Абаронцы Айчыны"

Дыплом ΙΙ ступені ў спаборніцтвах па зімнім мнагабор'і "Здароўе"

Дыплом ΙΙΙ ступені ў спаборніцтвах па плаванні

2019/2020 навучальны год

3 месца ў 32 раённай спартакіядзе школьнікаў па летнім шматбор'і "Абаронца Айчыны" у групе "А"

2 месца ў 32 раённай спартакіядзе школьнікаў па зімовым шматбор'і  "Абаронца Айчыны" у групе "А"

2 месца ў раённых спаборніцтвах па шахматах

3 месца ў 32 раённай спартакіяде школьнікаў па валейболе сярод дзяўчат у групе "А"

6 месца ў 32 раённай спартакіядзе школьнікаў па валейболе сярод юнакоў у групе "А" 

4 месца ў 32 раённай спартакіядзе школьнікаў па баскетболе сярод дзяўчат у групе "А" 

5 месца ў 32 раённай спартакіядзе школьнікаў па баскетболе сярод юнакоў у групе А

3 месца ў 32 раённай спартакіядзе школьнікаў па плаванні

згарнуць